Zabytkowa leśniczówka

Dom wolnostojący na sprzedaż, Turośl

1 500 000 PLN

4 967 PLN/m2

Doradca ds. nieruchomości
nr licencji: 26470
500 520 981
biuro@hocmodonieruchomosci.pl

Opis

Niespotykanej urody nieruchomość którą stanowi budynek zabytkowej leśniczówki posadowiony na niespełna dwutysięcznej działce otoczonej dodatkowo pół hektarową działką dzierżawioną od lasów państwowych.

Budynek został kompleksowo wyremontowany z dbałością o szczegóły architektoniczne, zastosowane materiały jak też z uwzględnieniem zarówno historycznego charakteru budynku ale i jego funkcjonalności i nowoczesności, niezbędnej dla współczesnych użytkowników.

Składa się z trzech kondygnacji. Piwnicy - 374,83m2 w której znajduje się pięć pomieszczeń w tym pralnia kotłownia. Parteru gdzie znajduje się hol, kuchnia, trzy sypialnie, salon i dwie łazienki oraz przepiękna, urokliwa, duża przeszklona weranda. Na piętrze znajduje się pięć pokoi każdy z łazienką i hol. Łączna powierzchnia parteru i piętra to 302,31m2. Ponad piętrem znajduje się jeszcze strych do ewentualnego zagospodarowania na kolejne pokoje.

W latach 2005-2006 obiekt przeszedł kapitalny remont. Wzmocniono fundamenty i ławy z kamienia wylewkami żelbetowymi. zakonserwowano  ściany zewnętrzne i wewnętrzne z drewnianych bali (22,5x12 cm). Wzmocniono konstrukcję dachową, wymieniono pokrycie dachowe na dachówkę cementową barwioną BRASS. Wymieniono okna na drewniane mahoniowe z szybami zespolonymi, drzwi zewnętrzne na  drewniane. Wewnątrz ściany wyłożono płyta gipsową z gładziami. W łazienkach zastosowano okładziny z płytek ceramicznych. Na podłogach zastosowano częściowo terakotę, w pokojach panele, na piętrze w pokojach i holu deski lakierowane.

Wymieniono instalacje wewnętrzne (elektryczną na tzw." inteligentną", kanalizacyjną (przydomowa oczyszczalnia ścieków), wodna (własne ujęcie wody), alarmową, telewizyjną, telefoniczną, komputerową. Budynek wyposażono w kilka alternatywnych źródeł ogrzewania: olejowe, piec na ekogroszek, kominek z płaszczem wodnym na parterze w salonie i dwa niezależne kominki w dwóch sypialniach na parterze oraz grzejniki konwekcyjne.

 Na posesji znajduje się również budynek gospodarczy a na półhektarowej działce dzierżawionej od Nadleśnictwa urządzony jest ogród z wiatą  typu "grzybek"o pow. 34m2

Całość ogrodzona jest wysokim (1,8m) płotem drewnianym na cokole betonowym.

Dom posiada czarujący klimat i urok trudny do przekazania słowami. Zarówno budynek jak i jego otoczenie, lokalizacja pozwala nazwać to miejsce Magicznym. Magicznym do odpoczynku. Magicznym do życia z dala od pędzącego świata, do życia na własnych warunkach.

Jak zauważyliście Państwo dom  może pełnić też funkcje pensjonatowe, agroturystyczne lub jako np. dom pracy twórczej.

 Wieś o pięknej tajemniczej nazwie Turośl posiada długą i bardzo ciekawą historię o czym świadczą też miejscowe zabytki. Otoczona lasami Puszczy......, nad rzeką Turoślanką może stać się Twoim miejscem na ziemi.


Oferta nr 3001045 wysłana z systemu LocumNet Online

Szczegóły

Numer oferty 3001045
Typ oferty Dom wolnostojący
Rodzaj transakcji Sprzedaż
Cena 1 500 000 PLN
Cena za m2 4 967 PLN
Liczba pokoi 8
Piętro 1
Liczba pięter 1
Powierzchnia 302 m2
Powierzchnia działki 1 762 m2
Miejscowość Turośl
Województwo PODLASKIE
Powiat kolneński
Gmina Turośl